کدخبر: 18868

تولید «مانیتور قلب» در ایران برای برند های آلمانی و ایتالیایی

نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: ایران تجهیزات پزشکی را به سه روش صادر می کند که میزان صادرات در این سه روش با هم برابر نیست.

محمدرضا کمپانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری گسترش اظهار کرد: یک روش صادراتی این است که تجهیزات پزشکی در ایران به طور کامل تولید شود و با نام Made In Iran صادر شود. در این روش به دلیل مشکلات بانکی و تجاری که در میان صادر کنندگان همه رشته ها مشترک است توفیق چندانی نداشته ایم.

کمپانی گفت: در روش دوم؛ تجهیزات پزشکی در ایران تولید می شود اما بر اساس قراردادهایی که به با چند کشور داریم با برند های آنان به اروپا صادر می شود.در این میان، مورد توجه ترین قرار داد ها، قرار داد هایی است که با کشور های آلمان و ایتالیا داریم.

وی افزود: بر اساس این قرار داد ها، دستگاه اعلام علایم حیاتی و یا همان مانیتور قلب در ایران تولید شده و با نام برند های آلمانی و ایتالیایی به اروپا صادر می شود.

نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: در روش سوم، اجزا و قطعات خط تولید در ایران تولید می شود و به کشور های دیگر صادر می شود که میزان صادرات ایران در این بخش نیز بهتر از روش اول است.

کمپانی مشکلات صادرات تجهیزات پزشکی را به دو دسته مشکلات عمومی و تخصصی تقسیم و تصریح کرد: صادرات ایران با مشکلاتی روبرو است که به کندی در حال رفع شدن است. این کندی، به شرکت ها ضربه می زند.

وی گفت: در بخش تخصصی نیز نیاز است در طراحی و کیفیت محصولات تلاش بیشتری کنیم.

1000 کاراکتر باقیمانده است


آخرین اخبار

سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:04

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi