کدخبر: 19178

دست ۲۱ تولید کننده گلستانی به تسهیلات رسید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۳۱۴ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۲۱ تولید کننده استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری گسترش به نقل از شاتا، حسینقلی قوانلو گفت: از ابتدای سال جاری و پس از اجرای مجدد طرح رونق تولید در سطح کشور ۸۸۰ واحد و طرح تولیدی استان از بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جهت دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند، که پس از بررسی کمیته کارشناسی و در نهایت تصویب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، از این تعداد ۵۹۴ در خواست جهت دریافت مبلغی افزون بر ۷۶۶ میلیارد تومان تسهیلات به بانکهای استان معرفی شده اند .
وی افزود: از این تعداد، تا کنون ۲۱ واحد موفق به اخذ بیش از ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از بانکهای استان شده اند، که از نظر مبلغ پرداخت شده استان گلستان در رتبه هشتم کشور قرار دارد.
به گفته قوانلو، در میزان مبلغ معرفی شده به بانکها از محل این طرح هم استان گلستان در جایگاه هفتم کشور قرار دارد که نشان دهنده عزم جدی مسئولان استان برای رفع مشکلات واحدها و طرح های تولیدی استان دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان همچنین در خصوص اجرای طرح نوسازی و بازسازی صنایع در استان نیز گفت: از شروع این طرح در استان که در سال جاری اجرای آن آغاز شده است تعداد ۱۵۲ واحد جهت دریافت تسهیلات این طرح در سامانه ثبت نام کرده اند که از این حیث استان گلستان در جایگاه نخست کشور قرار دارد.
قوانلو گفت: از این تعداد، ۱۱۴ واحد جهت دریافت ۳۳۱ میلیارد تومان تسهیلات طرح نوسازی و بازسازی به بانکهای استان معرفی شده اند که امیدواریم با همکاری بانکها در اجرای این طرح نیز موفق باشیم.
گفتنی است در این جلسه مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی استان طرح و تصمیمات لازم در خصوص رفع آنها اتخاذ شده است.
لازم به ذکر است، پس از اجرای موفق طرح رونق تولید در ایجاد تحرک و پویایی در واحدها و طرح های تولیدی کشور در سال گذشته، دولت برای سالجاری مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت اجرای طرح رونق تولید و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات نیز برای اجرای طرح نوسازی و بازسازی صنایع پیش بینی کرده است.

1000 کاراکتر باقیمانده است


آخرین اخبار

سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:04

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi