کدخبر: 19138

حضور۷۰ شرکت داخلی و خارجی در سومین نمایشگاه تراکنش

مدیرعامل مرکز فابا با بیان این که ۷۰ شرکت داخلی و خارجی در سومین نمایشگاه تراکنش شرکت می کنند، گفت: ۱۲ شرکت خارجی از کشورهایی مانند سوئیس، روسیه و چین در این رویداد حضور خواهند یافت.

به گزارش پایگاه خبری گسترش، محمد مراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا (مرکز فرهنگ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک) امروز (یکشنبه) در نشست خبری 'نمایشگاه تراکنش ایران ۲۰۱۷' بیان کرد: همچنین هیات‌های بانکی و سرمایه‌گذاری خارجی نیز در زمان برگزاری این نمایشگاه در آن حضور می‌یابند.

وی با یادآوری توسعه شتابان بانکداری الکترونیک، گفت: اکنون میان تراکنش‌های بانکی به ۱. ۵ میلیارد تراکنش رسیده که همچنان در حال توسعه است.

بیات با بیان این که رویکرد این نمایشگاه، توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی است، خاطر نشان کرد: تبدیل شدن به قطب منطقه به جز از طریق توسعه کسب و کار خصوصی امکان‌پذیر نیست.

مدیرعامل مرکز فابا با بیان این که ما از بانکداری سنتی که مبتنی بر مراجعه حضوری است، فاصله گرفته ایم، اضافه کرد: باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم.

بیات با یادآوری این که در این نمایشگاه، بانکداری و پرداخت دیجیتال دنبال می‌شود، گفت: این نمایشگاه ظرفیت‌های گسترده بخش خصوصی در بخش فناوری‌های جدید را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: تعامل بانک‌های خصوصی با دنیا، نشان دادن ظرفیت ایران برای جذب سرمایه گذاری‌های جدید در بخش فناوری پرداخت و کمک به توسعه بخش خصوصی واقعی از جمله کارکردهای این نمایشگاه به شمار می‌رود.

مدیرعامل مرکز فابا افزود: برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوعاتی نظیر اینترنت اشیا، استانداردهای بانکی و فرآیندهای بانکداری در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود.

بیات تصریح کرد: اگر ما فناوری‌های این بخش را آگاهانه انتخاب نکنیم، در آینده این فناوری‌ها به ما تحمیل خواهد شد.

وی به حضور استارتاپ‌ها (کسب و کارهای نوپا) در این نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: برای نخستین بار ۵۳ شرکت استارتاپی در بخش مالی حضور خواهند یافت.

مدیرعامل مرکز فابا با بیان این که معاونت علمی رییس جمهوری نیز از این نمایشگاه حمایت کرده است، اضافه کرد: تحقق راهبردهای اقتصادی مقاومتی و اشتغالزایی برای صاحبان ایده‌های جدید از جمله نتایج این نمایشگاه خواهد بود.

سومین نمایشگاه تراکنش ایران' (ITE ۲۰۱۷ ) از دوم تا چهارم آبان ماه در تهران با حضور بانک‌ها و شرکت‌های ایرانی و شماری از نمایندگان شرکت‌های خارجی برگزار می‌شود.

1000 کاراکتر باقیمانده است


آخرین اخبار

سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:04

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi