کدخبر: 19129

برگزاری نمایشگاه حقوق شهروندی با هدف فرهنگسازی

ابراهیم امینی نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری نمایشگاه حقوق شهروندی ایران با هدف فرهنگسازی این مهم درآبان ماه سال جاری در برج میلاد تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گسترش، دکتر امینی نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: نمایشگاه حقوق شهروندی ایران با همکاری ارکان مختلف نظام و دستگاههای اجرایی با هدف گزارش عملکرد دستگاه‌ها و فرهنگ‌سازی در حوزه حقوق شهروندی و با حضور ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی، ۳ و ۴ آبان ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: کلیه دستگاه‌ها با حضور در نمایشگاه حقوق شهروندی ایران ضمن اطلاع رسانی در ارتباط با برنامه‌های فرهنگ‌سازی در حوزه اجرای حقوق شهروندی، گزارشی از عملکرد خود از زمان ابلاغ منشور حقوق شهروندی تا کنون را در قالب نمایشگاه ارائه می‌نمایند.

امینی ضمن بیان اینکه در این نمایشگاه فرصت مناسبی ایجاد شده تا دستگاه‌های اجرایی کشور به ارائه دستاوردهای خود در زمینه حقوق شهروندی بپردازند. ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های این رویداد نمایش روند اجرایی شدن مصوبه شورای عالی اداری در حقوق شهروندی، نظام اداری و تکریم ارباب رجوع و مشتری مداری است، تا ملت ایران از میزان اقدامات صورت گرفته دولت در این بخش آگاه شوند.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌ها نقش بسیار مهمی در راهبری افکار عمومی و اطلاع رسانی ایفا می‌کنند، افزود: نمایشگاه حقوق شهروندی ایران زمینه ساز ارتباط موثر صاحبنظران عرصه حقوق شهروندی و ادارات و دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور است که می‌تواند معرف خوبی برای توانمندی‌ها و دستاوردهای حقوقی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور باشد که این مهم تاکنون در کشور کم نظیر بوده است.

نائب رییس شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: حقوق شهروندی مقوله‌ای است که باید در کلیه دستگاه‌های اجرایی نهادینه شود، برگزاری چنین نمایشگاه هایی جهت عرضه دستاوردها و اقدامات انجام شده در حوزه منشور حقوق شهروندی گام موثری در معرفی توانمندی‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی بوده و زمینه ایجاد رقابت میان آنها از نظر کسب حداکثر رضایتمندی را فراهم می‌کند.

وی تاکیدکرد: حضور پررنگ خبرنگاران داخلی و خارجی به منظور پوشش خبری این رویداد بزرگ و بررسی روند اجرایی ابلاغیه منشور حقوق شهروندی و اقدامات انجام شده در دستگاه‌های اجرایی تاثیر بسزایی در شناساندن منشور حقوق شهروندی به جهانیان خواهد داشت.

ابراهیم امینی اظهارکرد: در کنار این نمایشگاه کنگره بین‌المللی حقوق ایران برگزار می‌شود که در آن ۲۳پنل تخصصی و کارگاه آموزشی با محورهای ویژه و متنوعی به بررسی هر فصل ازمنشور حقوق شهروندی باحضور اساتید دانشگاه، متخصصین درحوزه‌های مرتبط و مسئولان دستگاههای اجرایی، همراه با ارائه گواهینامه‌های معتبر در نظر گرفته شده است که گزارش و مصوبات این مباحث علمی جهت اجرایی شدن آن به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارسال خواهدشد.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی، اظهارکرد: امیداست با برگزاری این رویداد و برپایی نمایشگاه گامی موثر در آشنایی آحاد جامعه از منشور حقوق شهروندی و کمک به اجرای آن در نظام اداری پرداخت.

وی ادامه داد: از کلیه دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور ازجمله: وزارتخانه ها، استانداری ها، شهرداری ها، سازمان ها، بانک‌ها و... که در حوزه اجرای حقوق شهروندی به دستاوردهایی قابل توجه و ارزنده رسیده اند، دعوت به عمل می‌آید تا در این نمایشگاه حضور یابند.

برچسب:

1000 کاراکتر باقیمانده است


آخرین اخبار

سه شنبه, 18 مهر 1396 - 10:04

نرخ طلا و سکه - امروز

logo-samandehi